Pomiń nawigację

Ogłoszenia parafialne

7. -13. czerwca

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące rachunki,inwestycje Parafii.

  Dziś nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
   
 2. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 w ramach oktawy Bożego Ciała nabożeństwo eucharystyczne z procesją dookoła kościoła.
   
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najswiętszego Serca Pana Jezusa.
   
 4. W piątek 11 oraz 18 czerwca w sklepie MIX oraz NETTO będzie można składać produkty żywnościowe do wyznaczonych koszy, z którymi dzielimy się z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii.
   
 5. W sobotę odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem Parafian. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
   
 6. W przyszłą niedzielę kolejny dzień fatimski. Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o godz. 15.00, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej.
   
 7. Osoby, które pragną wesprzeć Parafię w tych trudnych czasach pokornie prosimy o wsparcie finansowe na konto parafii.
   
 8. Prezydent Miasta Żory informuje, że w następną niedzielę, tj. 13 czerwca  r. będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19, bez wcześniejszej rejestracji. Wszystkie osoby chętne będą mogły przyjść i zaczepić się szczepionką firmy Pfizer bez wcześniejszej rejestracji w Punkcie Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żorach, ul. Powstańców 6, w godzinach od 9.00 do 15.00.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny i biuletyn parafialny.

 

14.-20. czerwca

 

 1. Dziś kolejny dzień fatimski. Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o godz. 15.00, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej.
   
 2. W czwartek przypada liturgiczna Uroczystość Św. Brata Alberta, patrona naszej Parafii.
   
 3. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  W piątek o godz. 16.30 spowiedź dzieci klas III, które przystąpiły do pierwszej komunii św.

  W piątek w sklepie MIX oraz NETTO będzie można składać produkty żywnościowe do wyznaczonych koszy, którymi dzielimy się z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii.
   
 4. W sobotę o godz. 16.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

  Od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Akcja Katolicka. Jest okazja do spowiedzi św.
   
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Odpust Parafialny ku czci Św. Brata Alberta. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kazania wygłosi ks. Jakub Kania notariusz z naszej Kurii Metropolitalnej.

  O godz. 15.00 Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest i dzieci rocznych. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje Parafii, stacje Drogi Krzyżowej.
   
 6. 15 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się zebranie Ecce Homo. Zapraszamy również zainteresowanych naszą działalnością do udziału w tym spotkaniu
   
 7. Decyzją ks. Arcybiskupa - ks. Wiesław Hudek został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. Msza św. dziękczynna za 18 lat posługi kapłańskiej w naszej Parafii odprawiona będzie dnia 27 czerwca o godz. 9.00.
   
 8. Osoby, które pragną wesprzeć Parafię w tych trudnych czasach pokornie prosimy o wsparcie finansowe na konto parafii.
   
 9. Prezydent Miasta Żory informuje, że dzisiaj tj. 13 czerwca jest możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19, bez wcześniejszej rejestracji. Wszystkie osoby chętne mogą przyjść i zaczepić się szczepionką firmy Pfizer bez wcześniejszej rejestracji w Punkcie Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żorach, ul. Powstańców 6, w godzinach od 9.00 do 15.00.
   
 10. Do nabycia Gość Niedzielny i biuletyn parafialny.
© parafia p.w. św. brata Alberta, Żory 2008
projekt i realizacja: Leszek Feist